Як вибрати кавун, вони ж наче усі схожі один на одного?

Набирає обертів сезон кавунів і перед споживачем постане головне запитання: як вибрати кавун, вони ж наче усі схожі один на одного? Але є декілька порад, які допоможуть визначити правильну і смачну ягоду. Щоб вибрати соковитий і солодкий зрілий кавун, слід дотримуватися кількох правил:
Не купуйте кавун у невідповідних місцях, запитуйте у продавця свідоцтво держсанепіднагляду;
Кавуни повинні лежати під накриттям, на спеціальних піддонах висотою не менше 20 сантиметрів;
Не купуйте кавуни, які продаються вздовж автомобільних доріг. Зірвана ягода легко поглинає токсичні речовини із повітря.
Ягода повинна бути трохи витягнутою, округлої форми, не плескатою з одного боку;
На кавуні не повинно бути ніяких пошкоджень, подряпин, нерівностей і тим більше тріщин;
Кавун повинен бути рівномірно забарвлений, причому чим контрастніші кольори, тим смачніший кавун;
Зверніть увагу на плодоніжку: у не переспілих кавунах вона повинна не сильно зів’яла. Якщо плодоніжка зелена – ягода недавно зірвана, а якщо суха – зірвана вже 2-3 тижні тому;
Достиглий кавун при постукуванні видає глухий звук. Поширена думка, що спілий кавун має дзвеніти, якщо по ньому поплескати долонею. Насправді звук залежить від того, розм’якнув усередині м’якуш чи ні. Саме зелений плід і буде дзвеніти, а спілий кавун має бути глухим.
Ознака спілості кавуна – це потріскування при стисненні ягоди руками. Тріскіт, що видає кавун, якщо його стиснути руками, – гарна ознака. Такий товар можна впевнено купувати.Велика жовта пляма на боці кавуна свідчить про те, що кавун ще не достиг. Вибирайте кавун із жовтою плямою малих розмірів. Бажано, щоб вона була жовтою, а не білою. А ще краще – жовтогарячою.Поверхня кавуна повинна бути без матового нальоту. Спілий кавун можна легко подряпати – провівши по ньому нігтем, ви без зусиль знімете верхній прошарок шкірки.Купуйте кавуни середнього розміру (від 6 до 10 кілограмів), занадто великий кавун може бути перегодований підсилювачами росту, а маленький, як правило, – недоспілий.Суха плодоніжка (хвостик на верхівці плоду). Це дійсно показник стиглості, але далеко не завжди, адже кавун міг бути зірваний зеленим і достигнути, вірніше, досохнути потім.
Розрізавши вдома кавун, занурте його шматочок у склянку із чистою водою. Якщо води порожевіла, значить кавун містить барвники. Такий кавун їсти небезпечно.Прожилки у кавуна повинні бути білі. Товсті жовті прожилки свідчать про надлишок нітратів у ньому.Нітрати в кавуні розприділяються нерівномірно. Найбільше їх у районі шкірки та плодоніжки. Тому дітям краще давати м’якоть із середини кавуна.Якщо куплений кавун має кислий запах, його в жодному разі не можна їсти. Інакше ви ризикуєте отримати харчове отруєння.

 

Типове Рівне

Tags: